Park wodny Puławy

Park wodny Puławy

Parki wodne to miejsca, w których uwielbiam spędzać wolne od pracy, wakacyjne dni. Pozwalają one aktywnie spędzić czas i jednocześnie odpocząć od wszelkich prac umysłowych. W Puławach zaś w wakacje bywam często. Dlatego nie mogłem nie zajść do aquaparku – miejsca spotkań młodzieży, weekendowych wypadów całych rodzin, a także wyjazdów dorosłych, którzy po prostu chcą odpocząć.

Miejsce, które ochłodzi w upalne dni

W Puławach są tak naprawdę dwa większe miejsca pełne wody, do których można się wybrać w letnie, upalne dni – brzeg Wisły oraz Park Wodny Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. I choć spacer nad Wisłą jest ciekawą alternatywą, niezaprzeczalnie większość osób w upalne dni zdecyduje się na wypad do aquaparku z kilku powodów.

Ceny wcale nie są tak wysokie!

Nie będę was oszukiwał, podwyżki również nie ominęły parku wodnego w Puławach. Pamiętam, że jeszcze jakiś czas temu za bilet normalny płaciło się szesnaście złotych. Aktualnie jest to dwadzieścia pięć złotych. Nie zmienia to faktu, że wciąż nie są to wysokie ceny. Taki bilet upoważnia do całodziennego korzystania z aquaparku.

Jeśli przysługuje wam bilet ulgowy możecie wybrać wejście na cały dzień za czternaście złotych. Nie musicie jednak tego robić. Jeżeli wiecie, że pojawicie się w parku po godzinie piętnastej, za bilet ulgowy zapłacicie dziewięć złotych. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku biletu normalnego – po godzinie piętnastej kupicie go za czternaście złotych.

Na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach znajdziecie cennik. Warto na niego zerknąć, zanim zdecydujecie się na wycieczkę do tego Parku Wodnego.

Duża ilość spokoju i odrobina zabawy

Aquapark nie jest duży. Składa się jedynie z basenów i kilku zjeżdżalni. Nie jest to jednak w żadnym stopniu jego wadą. W basenach można popływać, nad wodą posiedzieć lub poleżakować, a młodsi odwiedzający mogą skorzystać ze zjeżdżali pod czujnym okiem opiekunów. Mam wrażenie, że ta wielkość obiektu sprawia, że jest on niezwykle uniwersalny. Dzięki temu w tym miejscu mogą miło spędzić czas zarówno dzieci, jak i młodzież, dorośli oraz osoby w podeszłym wieku, które czują się na tyle na siłach, by w upalne dni wybrać się nad basen.

Nie tylko park wodny, lecz także boiska, korty tenisowe i sztuczne lodowisko

Istota jest również lokalizacja aquaparku. Znajduje się on jedynie kilka minut od centrum, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się: zespół boisk piłkarskich, stadion piłkarsko-lekkoatletyczny, Skate Park oraz Marina Puławy. Z tego powodu jest to miejsce idealne dla osób, które chcą spędzić czas w aktywny sposób.

W upalne dni miłośnicy różnych sportów mogą zarezerwować czas nie na jedną aktywność, lecz na kilka bez konieczności przemieszczania się między różnymi częściami miasta. Sam nie raz, i nie dwa skorzystałem z faktu, że miejsca te są tak blisko siebie.