Dni Puław

Dni Puław

Dni Puław to była impreza, która przez długi czas gościła w moim kalendarzu. Co roku decydowałem się na udział w tym niezwykłym wydarzeniu, które przyciągało nie tylko mieszkańców miasta i okolic, lecz także ludzi z całej Polski. Dlatego, gdy dowiedziałem się, że w 2022 roku impreza nie odbędzie się byłem rozczarowany. Niemniej opowiem wam nieco o Dniach Puław, które, mam nadzieję, że wrócą już w następnym roku.

Dni Puław po raz trzeci nie odbędą się

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele cyklicznych imprez w ciągu ostatnich dwóch lat nie odbyło się. Choć w tym roku niektórzy organizatorzy zdecydowali się na nowo zorganizować większość wydarzeń, niektóre pozostały wciąż odwołane. Zaliczają się do nich Dni Puław. Miały one miejsce co roku na przełomie maja i czerwca. Podczas imprezy na scenie pojawiało się wiele gwiazd, poza nią zaś rodziny z dziećmi mogły skorzystać z dużej liczby atrakcji.

Jako przykład mogę podać rok 2019, kiedy na scenie pojawił się zespół Varius Manx. Oczarował on wszystkich miłośników popowo-rockowych brzmień, w tym mnie. Oprócz koncertu podczas wydarzenia można było rodzinnie zagrać w gry i zabawy razem z Anną, Elzą i Olafem, obejrzeć pokaz pirotechnicznych efektów specjalnych czy zaopatrzyć się w niezwykłe, regionalne pamiątki.

W 2020 roku wystąpić miał Michał Szpak. Plany organizatorów zostały jednak pokrzyżowane przez pandemię. Koncert nie odbył się. Rok temu w Puławach wystąpiła Cleo. Choć nie odbyło się to w ramach Dni Puław, wziąłem udział w wydarzeniu, czego nie żałuję. Był to naprawdę energiczny, chociaż chwilami również odrobinę nostalgiczny, koncert, na którym bawiły cię całe pokolenia – zarówno młodzi mieszkańcy miasta, jak i dorośli.

Zamiast jednej wielkiej imprezy, kilka mniejszych

Jak już wspomniałem, w tym roku, podobnie jak w dwóch poprzednich latach, impreza nie odbyła się. Nie oznacza to jednak, że organizatorzy całkowicie zrezygnowali z festynów. Zamiast jeden imprezy, której organizacja mogłaby przysporzyć problemów z powodu obostrzeń covidowych, przedstawiciele władz miasta wspólnie z Puławskim Ośrodkiem Kultury „Dom Chemika” zdecydowali się na wiele mniejszych imprez, w których równie chętnie wezmę udział.

Na wiosenno-letnie miesiące zaplanowane zostały między innymi piknik z okazji Dnia Dziecka czy impreza z okazji zakończenia lata. Zwłaszcza ta ostatnia może być interesującym wydarzeniem, w którym warto wziąć udział. Wiadomo, że trwają negocjacje z artystami, którzy pod koniec wakacji mieliby pojawić się na scenie. Ponadto organizatorzy informują, że, jeśli umowa zostanie podpisana, w Puławach zagra znana gwiazda, której piosenki popularne są w radiu i telewizji.

Ciekawa alternatywa, ale nie zastąpi oryginalnej imprezy

Wspomniane wydarzenia mogą okazać się ciekawą alternatywą dla Dni Puław. Nie powiem jednak, by cieszyło mnie kolejne z rzędu odwołanie imprezy. Chociaż organizatorzy ogromnie się starają i z chęcią biorę udział w przeróżnych wydarzeniach, uwielbiałem klimat Dni Puław. Miejmy nadzieję, że powrócą one w 2023 roku i ponownie będziemy mogli spotkać się na jednej z największych imprez w Puławach.