Wypożyczenie motorówki

Wypożyczenie motorówki

Wiele osób może mieć różne obawy i wątpliwości przed wypożyczeniem motorówek. Główną z nich może być to, czy wynajem motorówki jest bezpieczny i na co przygotować się, przed pójściem do portu w tym celu. Ponadto dużo osób może zastanawiać się, gdzie taką motorówkę wynająć. W przypadku, gdy jesteśmy nad Bałtykiem, czy na Mazurach sprawa wydaje się oczywista – idziemy do pierwszego lepszego portu i rozmawiamy w tej sprawie z obecnym bosmanem czy inną osobą odpowiedzialną za wynajmowanie łódek. Kiedy jednak chcemy znaleźć coś w centrum Polski, może pojawić się pustka w głowie. Nie przejmujcie się tym jednak, z swoją ofertą przychodzi bowiem Marina w Puławach – miejsce, gdzie wypożyczenie motorówki jest tylko jedną z atrakcji oferowanych przez port.

Wynajem motorówki – co warto wiedzieć?

Wynajem motorówek, w odróżnieniu od wynajmu skuterów wodnych, jest możliwy bez patentu sternika motorowodnego. Istnieją jednak pewne ograniczenia. Siła silnika wynajmowanej motorówki nie może przekraczać dziesięciu kilowatów. Jest możliwość kierowania motorówkami o mocy silnika do siedemdziesięciu pięciu kilowatów, jednak w takiej sytuacji długość kadłuba nie może być większa niż trzynaście metrów. Ponadto prędkość maksymalna to piętnaście kilometrów na godzinę. Oznacza to, że bez uprawnień można pływać jedynie niewielkimi jachtami motorowymi.

W sytuacji, gdy chcemy wynająć większe motorówki, musimy liczyć się z faktem, że obowiązkowy będzie patent sternika motorowodnego. Patent ten może uzyskać osoba powyżej czternastego roku życia. W celu jego zdobycia należy przejść kurs, a następnie podejść do płatnego egzaminu. Koszt takiego patentu to mniej więcej trzysta złotych.

Gdzie wypożyczyć motorówkę?

Poza tak oczywistymi wyborami jak nad morzem czy nad jeziorem, warto pamiętać, że jacht motorowodny można wynająć również będąc nad rzekną, na przykład nad Wisłą. Taką opcję oferuje między innymi Marina Puławy, której usługi serdecznie wam polecam.

Ceny wynajmu motorówki są przystępne i konkurencyjne, obsługa zaś bardzo pomocna. Jeśli macie jakiekolwiek problemy możecie skontaktować się z Mariną lub zarządzającym Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Puławach, by dopytać się o szczegóły. Jestem pewna, że pracownicy rozwieją wasze wszelkie wątpliwości.

Nie wahajcie się, tylko wynajmujcie!

Wynajem motorówki wodnej to fajny sposób na aktywne spędzenie czasu ze znajomymi i rodziną. Marina Puławy oferuje naprawdę dobre warunki wynajmu i niskie ceny, dlatego, jeśli myślicie nad urlopem nad wodą, koniecznie weźcie pod uwagę tę opcję!