Lodowisko Puławy

Lodowisko Puławy

Jeśli zastanawiacie się, jakie miasteczko wybrać na regularne wycieczki, na które możecie się wybrać każdej pory roku, trafiliście idealnie. Dziś chciałbym wam przybliżyć nieco Puławy, malownicze miasteczko nad Wisłą w zachodniej części województwa lubelskiego, a dokładniej jedną z atrakcji, spośród wielu, z których możecie korzystać.

Czytając o Puławach, można odnieść wrażenie, że jest to miasto idealne na wakacyjny pobyt, zimą zaś jest mało atrakcji, które mogłyby zainteresować. Nic bardziej mylnego! W tym okresie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach również zaprasza do aktywnego spędzenia czasu, na przykład na lodowisku.

Czym charakteryzuje się lodowisko na Puławach?

Lodowisko miejskie jest lodowiskiem sztucznym o powierzchni sześciuset metrów kwadratowych. Jest monitorowane i oświetlone, co jest ogromną zaletą nie tylko jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Oświetlenie bowiem pozwala na jazdę w godzinach popołudniowych i wieczornych, kiedy słońce już zajdzie. Ponadto tafla lodowiska konserwowana jest przy pomocy profesjonalnej rolby n-ICE. Te wszystkie elementy sprawiają, że zabawa na lodzie jest przyjemna i bezpieczna jednocześnie.

Wypożyczenie łyżew i sprzętu pomagającego w nauce

Ogromną zaletą jest możliwość wypożyczenia łyżew. W ciągu ostatnich lat byłem na wielu lodowiskach, w tym miejskich, i ta usługa nie zawsze jest dostępna. Dlatego warto docenić puławskie lodowisko.

Ponadto warto wspomnieć, że na miejscu można wypożyczyć również sprzęt, który pomaga w nauce jazdy na łyżwach. Są to słynne pingwinki, czy też mniej popularne misie, które posiadają charakterystyczne uchwyty. Dzięki nim można utrzymać równowagę na lodzie, co jest nieocenioną pomocą dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jazdą na łyżwach.

Dodatkowe informacje, które mogą okazać się przydatne

Bilet na lodowisko można kupić na jedną „sesję”, co oznacza dziewięćdziesiąt minut pobytu na lodowisku. Ceny wejściówek wahają się od złotówki dla dzieci poniżej siódmego roku życia do sześciu złotych za bilet normalny jednorazowy dla dorosłych. Są to niezwykle przystępne ceny, które zdecydowanie nie powinny nadwyrężyć budżetu przeznaczonego na wyjazd turystyczny.

Wypożyczenie pary łyżew czy wypożyczenie chodzika do nauki jazdy na łyżwach kosztuje sześć złotych za daną usługę. Wynika z tego, że gdy osoba dorosła, która nie umie jeździć na łyżwach zdecyduje się skorzystać z atrakcji zapłaci mniej niż dwadzieścia złotych. Nie jest to duża kwota.

Warto pamiętać również o fakcie, że od pewnego czasu lodowisko miejskie honoruje takie kary jak Multisport, FitSport czy FitProfit. Jeśli z nich korzystacie na co dzień, nie zapomnijcie również podczas wyjazdu do Puław!