Rowery Puławy

Rowery Puławy

Puławy nie są wielkim miastem. Można je raczej nazwać miasteczkiem, bowiem ich wielość wynosi około pięćdziesięciu kilometrów kwadratowych. Dla porównania, pobliski Radom jest ponad dwa razy większym miastem, a niedaleko znajdujący się Kazimierz Dolny jest mniejszy o dwadzieścia kilometrów kwadratowych.

Małe miasteczko, duże odległości

Mimo tego, przemieszczanie się pieszo po takim miasteczku może być uciążliwe, co wiem z własnego doświadczenia. Przejście z Mariny Puławy, gdzie można zatrzymać się kamperem lub pod namiotem, do Parku Wodnego może zająć około czterdziestu minut.

Warto ponadto wspomnieć, że jest to jeden z najbliższych punktów. Inne, idealne do spacerowania, miejsce – Lasy Gołębskie – znajdują się już około dziesięciu kilometrów od Mariny, co daje ponad dwie godziny spaceru. Dlatego, podczas pobytu w Puławach, warto zdecydować się na alternatywne sposoby przemieszczania się, na przykład rowery.

Gdzie wypożyczyć rower w Puławach?

Wypożyczalnia Rowerów Puławy znajduje się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Puławach. Oferuje ona sprzęt do wypożyczenia w przystępnych cenach. Dziesięć złotych kosztuje wynajem roweru przez osobę dorosłą na godzinę. Wynajęcie roweru na dobę kosztuje jedynie pięćdziesiąt złotych.

Ponadto zaskakują niskie ceny dla młodzieży szkolnej, studentów i emerytów. Wynajęcie sprzętu na godzinę kosztuje pięć złotych, za dobę zaś członkowie tych grup zapłacą jedynie dwanaście złotych. Jest to niezwykle korzystna opcja dla osób, które nie tylko pragną szybko spędzić aktywnie czas, lecz także chcą oszczędzić czas i w miarę sprawnie przemieszczać się z miejsca na miejsce po terenie całego miasta.

Atrakcje organizowane przez MOSiR w Puławach

Dodatkową atrakcją dla turystów mogą być rajdy rowerowe organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Rajdy te dorosłych kosztują jedynie dziesięć złotych, młodzież zaś pięć złotych. Mogą one być wspaniałym urozmaiceniem dnia. Jeśli nie macie pomysłu na spędzenie czasu w Puławach, koniecznie sprawdźcie, czy w danym czasie nie będą organizowane jakieś rajdy.

Gdzie wybrać się na przejażdżkę?

Puławy są miastem, gdzie znajduje się wiele miejsc idealnych na przejażdżkę rowerową. Wspomniane już wcześniej Lasy Gołębskie są jednym z nich. Jest tam wiele ścieżek idealnych na przejażdżki czy spacery. Ponadto w bliskiej odległości od miasta znajduje się wiele miejsc, do których można się udać, na przykład miasto Kazimierz Dolny. Blisko znajduje się również rezerwat przyrody Skarpa Dobrska – malowniczy teren, gdzie można odetchnąć, słuchając dźwięków natury.

Możliwości jest mnóstwo, nawet jeśli nie posiadacie rowerów. Wypożyczalnia rowerów w Puławach umożliwia wam wypożyczenie rowerów w super cenie, a co z tym się wiąże, przeżycie fantastycznych przygód i odwiedzenie malowniczych miejsc.