Wypożyczenie skutera wodnego

Wypożyczenie skutera wodnego

Niektórzy lubią spędzać czas w górach, inni wolą w wolnym czasie przebywać nad wodą. Ja zdecydowanie zaliczam się do tej drugiej grupy. Uwielbiam zarówno sporty wodne, jak i leżakowanie i odpoczywanie na brzegu. Dlatego ucieszyłem się ogromnie, gdy podczas pobytu w Puławach okazało się, że Marina Puławy ma mnóstwo tego typu atrakcji w swojej ofercie, w tym jedną z moich ulubionych – wypożyczenie skutera wodnego.

Wypożyczenie skutera wodnego – regulacje prawne

Zanim jednak zdecydujecie się na wynajem skutera wodnego, warto wyjaśnić sobie kilka podstawowych kwestii prawnych, których brak znajomości może skutecznie pokrzyżować wasze plany.

Najważniejsze jest byście wiedzieli, że bez patentu sternika motorowodnego lub wyższych uprawnień nie możecie samodzielnie wypożyczyć skutera, ponieważ sam skuter jest traktowany jako mały statek wolny. Patent możecie zdobyć biorąc udział w kursie. Następnie musicie zdać płatny egzamin państwowy. Do egzaminu może podejść każda osoba, która ukończyła czternasty rok życia, aczkolwiek warto pamiętać, że do ukończenia szesnastu lat można jeździć jedynie na skuterach o mniejszych silnikach.

Kto może wypożyczyć skuter wodny?

Odpowiedź na pytanie „Kto może wypożyczyć skuter wodny?” jest banalnie prosta. Poza obowiązkiem posiadania patentu sternika motorowodnego, skuter może wypożyczyć każda osoba, która ukończyła osiemnaście lat i posiada ważny dokument tożsamości. Zazwyczaj przed ukończeniem tego wieku konieczna jest obecność i opieka osoby dorosłej. Ponadto osoba ta nie może być pod wpływem żadnych używek. Należy również złożyć pisemne oświadczenie o tym, że umie się pływać oraz zna się przepisy wodne.

Wypożyczenie skutera wodnego bez patentu

Istnieje jednak także możliwość wypożyczenia skutera wodnego bez posiadania patentu. Jeśli nie czułeś w przeszłości potrzebny posiadania patentu sternika motorowodnego lub z wielu innych powodów go nie masz, możesz zdecydować się na wynajem skutera wraz z instruktorem. W taki sposób ominiesz konieczność posiadania uprawnień i jednocześnie będziesz mógł świetnie bawić się podczas przejażdżki skuterem wodnym

Gdzie wypożyczyć skuter wodny?

Skutery wodne można wypożyczać w wielu miejscach w całej Polsce. Głównie są to miejscowości nadmorskie oraz miasteczka nad jeziorami. Warto jednak pamiętać również o portach nad Wisłą. Nieoczywistym, aczkolwiek, według mnie, bardzo dobrym wyborem może okazać się Marina Puławy. Port ten oferuje przemiłą obsługę oraz wynajem skuterów w przystępnej cenie. Ponadto po zabawie można zjeść pyszny obiad oraz skorzystać z innych atrakcji. Dlatego, jeśli szukacie ciekawego miejsca, gdzie możecie nad wodą aktywnie spędzić czas, w tym właśnie wynająć skutery wodne, koniecznie zwróćcie uwagę na Puławy i znajdującą się w nich Marinę!